Дібрівський ліцей – заклад загальної середньої освіти  І – ІІІ ступенів

Хмелівської сільської ради Роменського району Сумської області

Україна,  42032,  Сумська обл., Роменський р-н, с. Діброва, вул.  Садова, 5 телефон (05448)9-21-35

E-mail: school.dibrova@ukr.net

 

 

 

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

ДІБРІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

І-ІІІ СТУПЕНІВ

ХМЕЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ

 СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІРЖАВСЬКОГО СЕРГІЯ ІВАНОВИЧА  ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ

 ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ

ЗА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 Вступ

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005

 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність  та підсумки  роботи колективу протягом 2020 –2021навчального року.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

 

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ПІДСТАВИ ЗДІЙСНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ

 

    Організація навчально-виховного процесу Дібрівському ліцеї  здійснюється відповідно до ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанов Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 «Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад», від 20.04.2011 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23.11.2011 № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», від 14.01.2004 № 24 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», від 21.02.2018 № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01), наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р. за № 563/28693 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказів Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446 «Про гранично допустиме навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 травня 2015 року за № 520/26965, листів Міністерства освіти і науки України від 25.05.2016 № 2/4-14-926-16 «Щодо Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», від 02.06.2015 № 2/4-14-1100-15 «Про гранично допустиме навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності», листа Інституту інноваційних технологій і змісту освіти № 1.4/18-3082 від 26.07.2010 «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі», освітніх програм Дібрівського НВК,Дібрівського ліцею  та Статуту Дібрівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ » та статуту Дібрівського ліцею.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛІЦЕЙ

   Дібрівський ліцей   заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Хмелівської сільської ради Роменського району Сумської області  підпорядковується Хмелівській сільській раді, через який здійснюється управління та фінансування. Заклад засновано у 1972 році як Дібрівську десятирічну середню школу, у 1991 – у Дібрівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів,  у 2011 – НВК, а у 2020році - у заклад нинішнього типу.

   Форма власності – комунальна.

   Дана будівля НВК прийнята в експлуатацію у 1972 році. Земельна ділянка, на якій побудована школа, котельня, два підсобних приміщення (крім будівель є спортивний майданчик та ігровий для вихованців ДНЗ) становить 2 га.

   Станом на 1 вересня 2022  року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років. У ліцеї  на кінець навчального року навчалося 69 учні, всі атестовані, та 16 вихованців ДНЗ.

   Документи про освіту отримали:

  • свідоцтво про базову загальну середню освіту (звичайного зразка) – 9;

  • атестатів про повну загальну середню освіту (звичайного зразка) –6 ;

 Всі учні 1-10-х класів переведені до наступного класу. Учні 1та 2  класів оцінювалися вербально – 12 чоловік.

 


 

​УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

   Як зазначено в «Освітній програмі закладу»,   «призначення закладу освіти  полягає в наданні  якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку , забезпеченні їх всебічного розвитку, вихованні та самореалізації особистості, здатної до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, прагненні до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно  керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.

           Основним засобом реалізації  загальноосвітнього  закладу є засвоєння учнями         обов'язкового мінімуму змісту загальноосвітніх програм. Школа має  додаткові  засоби реалізації свого призначення, а саме:

  • уведення в навчальний план предметів і курсів, що сприяють загальнокультурному розвитку особистості та формують гуманістичний світогляд;

  • надання учням можливості спробувати себе в різних видах діяльності (інтелектуальній, трудовій, художньо-естетичній тощо);

  • поглиблене вивчення окремих предметів;

  • надання учням можливості вибору профілю навчання, темпу засвоєння навчального матеріалу;

  • оригінальна організація навчальної діяльності, інтеграція навчальної та поза навчальної діяльності;

  • надання широкого спектра додаткових освітніх програм і  освітніх послуг.

Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини,  до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.

Здійснювалось оперативне керівництво школою, забезпечувалась її діяльність, ефективне використання і збереження майна, закріпленого за навчальною установою.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів , учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів.

Результати роботи закладу свідчать про те, що у школі працюють професіонали своєї праці, які забезпечують достатньо високий  рейтинг закладу в освітянському просторі району.

Зусилля педагогічного колективу були спрямовані на виконання головного завдання - формування у школярів прагнення до навчання, готовність своєю навчальною, а потім і фаховою працею досягти власного  успіху і зробити внесок у громадську, державну справу.

Матеріально-­технічна база школи задовільна й відповідає санітарним вимогам з експлуатації навчальних приміщень й надання освітніх послуг.

 

Робота щодо рівного доступу до якісної освіти, обов’язковості загальної середньої освіти

Проведено організаційну роботу, видано накази:

  • «Про підготовку та організований початок  2022/2023навчального року»;

  • «Про порядок організації роботи школи у новому навчальному році та дотримання санітарно-гігієнічного режиму»;

  • «Про організацію контролю за відвідуванням учнями занять»;

     -    «Про організацію роботи  з профілактики правопорушень, злочинності, наркоманії,    алкоголізму»;

      -     «Про  організацію роботи щодо попередження дитячого травматизму, безпеки життєдіяльності»;

      -     «Про організацію роботи з охорони дитинства».

Педагогічним колективом проведено  роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.      

      У 2020/2021 навчальному році закінчують школу 6 учні (11 клас), переведено з 9 до 10 класу – 3  учнів. Початкових класів - 4, у них 25 учнів.

         Прийом учнів до 1 класу : у 2020/2021  він становив  5 учнів, до 1 класу у 2022/2023 навчального році  зараховано  6 учнів.

 

Навчальний план. Державний Стандарт.

З метою забезпечення виконання Державного стандарту освіти було забезпечено викладання навчальних предметів інваріантної складової у повному обсязі годин, що передбачені Типовими навчальними планами для кожного класу.

Початкова освіта здобувається  із шести років (відповідно до Закону України «Про освіту»). Програма визначає загальний обсяг навчального навантаження на тиждень,  забезпечує взаємозв’язки окремих предметів, курсів за вибором,  їх інтеграцію  та логічну послідовність  вивчення, які будуть   подані у рамках навчальних планів:

для 1-го класу у відповідності до Державного стандарту початкової  освіти (постанова КМУ від 21.02.2018 № 87) та Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленої під керівництвом   О.Я. Савченко та затвердженої наказом МОН України від 21.03.2018 № 268. 

Для 2-4 класів розроблена на виконання   постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2011  № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», відповідно  до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня (наказ Міністерства освіти і науки  України від 20.04.2018 № 407,  таблиця 1 до  Типової освітньої програми, навчальний план початкової школи з українською мовою навчання).

Освітня програма базової середньої освіти   окреслює  організацію закладом  єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти і складена відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405) з навчанням українською мовою і вивченням мови національної меншини.

           Освітня програма школи для учнів 10-11 класів розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63. Освітню програму школи ІІІ ступеня (10-11 класи) розроблено відповідно Таблиці 2 до Типової освітньої програми відповідно наказу МОН від 20.04.2018 №408.

            Освітній процес  в 6 та 11 класах у зв’язку  з тим, що учнів  менше 5 осіб, здійснювався  за педагогічним патронатом. Навчальні плани для учнів 6 та 11  класів, які навчалися за педагогічним патронатом, складено з урахуванням вимог п.6 Положення про індивідуальну форму навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8, зареєстрованого в  Міністерстві юстиції України від 05.02.2016 №184/28314.   

Вивчаються базові предмети: «Українська мова», «Українська література», «Зарубіжна література», «Іноземна мова», «Історія України», «Всесвітня історія»,  «Громадянська освіта», «Математика», «Фізична культура» і «Захист Вітчизни». Передбачено вивчення окремих природничих дисциплін: «Фізика і астрономія», «Біологія і екологія», «Хімія», «Географія». Включені вибірково-обов’язкові предмети «Інформатика» і «Мистецтво»),  що вивчаються на рівні стандарту.

         Успішність. Аналізуючи стан успішності учнів 3-11-х класів за 2020/2021 навчальний рік, зазначаємо, що з кожним роком поширюється явище втрати учнями інтересу та мотивації до навчання, зацікавленості у результатах, спостерігається байдужість.   Така ситуація виникає через послаблення контролю за навчанням з боку батьків, а частково  залежить і від самих дітей. А відповідальність за результат навчальних досягнень учнів покладається на  вчителя.

У ліцеї створено всі умови для забезпечення гарантованого права громадян на здобуття якісної початкової, базової та повної загальної середньої освіти, для формування гармонійно розвиненої особистості, розвитку здібностей кожного учня.

З метою вивчення ефективності та результативності впроваджених у навчальний процес форм і методів роботи з учнями у школі проводиться діагностика та моніторинг результативності навчання учнів. Основна увага приділяється порівняльному аналізу результатів тематичних та семестрових оцінок, підсумків державної підсумкової атестації, участі у предметних олімпіадах, творчих конкурсах, результативності ЗНО.

Викладання у початкових класах здійснюють 4 учителі. У рамках упровадження завдань НУШ  та Державного стандарту у 2022/2023 році   учителі своєчасно пройшли курсову підготовку. Шляхом самоосвіти та через роботу методичних об’єднань педагоги оволодівали методичними механізмами викладання освітніх галузей Державного стандарту початкової загальної освіти. На сьогодні усі вчителі продовжують активну діяльність щодо упровадження новітніх технологій в освітній простір. За останні чотири роки в усіх початкових класах значно  покращилася матеріально–технічна та науково–методична база. У травні 2022 року на методичному об’єднанні учителів початкових класів  підведено підсумки з питання упровадження  НУШ та  Державного стандарту початкової освіти, визначено завдання на 2022/2023 навчальний рік.

 

Реалізація програми «Обдарованість»

Одним з основних принципів роботи школи є розкриття у процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя його принципу сприяє спільна діяльність  педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей, максимальне сприяння їхньому розвитку.

З цією метою щорічно поповнюється банк даних обдарованої молоді, у 2020/2021 навчальному році він нараховував 18  учнів.

У школі створені відповідні умови для розвитку творчої обдарованості учнів. З метою розвитку творчих здібностей учнів щороку проводиться розробка варіативної частини навчального плану. Частина годин використовується для проведення додаткових індивідуальних занять з предметів навчального плану. У 2020/2021 навчальному році учителі школи проводили , консультації, викладалися спецкурси, курси за вибором.

Учні школи брали активну участь у конкурсах  «Колосок», «Санфловер»,  «Кенгуру», «Соняшник», «Геліантус»,  «Весняний колосок», що стали традиційними. 

 Аналіз досягнень дає змогу визнати, що у 2021/2022навчальному році була проведена   робота з виявлення творчих здібностей та розвитку обдарованості учнів в творчих конкурсах, але маємо низький результат з предметних (базових) дисциплін.

           На жаль, не всі учителі проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах.

СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

         Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено комісію з розслідування нещасних випадків виробничого та невиробничого характеру, сплановані заходи.

         На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У НВК в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями.

 

ЗБЕРЕЖЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я УЧНІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ

  Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів за закладом закріплена медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.Профілактичний медогляд у 2020-21 н. р. здійснювався: один раз на місяць ( учні 1-4 класів та вихованців ДНЗ), два рази на семестр (учні 5-11 класів). За результатами поглибленого медогляду було виявлено, що до основної групи віднесено 71 учні, до підготовчої – 19 учнів ліцею.

   Працівники ліцею також проходять щорічні медичні огляди, медичні книжки зберігаються у ліцеї  протягом навчального року. Професійних захворювань не виявлено. Складовою збереження і відновлення здоров'я школярів є залучення їх до змістовного літнього відпочинку та оздоровлення.

           Протягом останніх 10 років з метою забезпечення ефективного відпочинку дітей влітку на базі школи працює  дитячий заклад відпочинку - табір з денним перебуванням, фінансування якого забезпечила   Роменська державна адміністрація.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

   Робота щодо організації соціального захисту дітей та підлітків у 2020-2021 н. р. проводилася відповідно до плану громадським інспектором з охорони дитинства. На кінець навчального року за списками учнів ліцею (69 учень) та вихованців ДНЗ (16 діт.), дітей пільгового контингенту (34 дит.). Виявлено, що дітей з неблагополучних сімей; з девіантною поведінкою; дітей з кризових сімей; дітей, у яких батьки інваліди; дітей загиблих військовозобов’язаних, працівників внутрішніх справ, шахтарів, журналістів; дітей, у яких батьки є трудовими мігрантами, дітей інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, що знаходяться у прийомній сім’ї немає. Встановлено, що багатодітних сімей - 2(6 діт.); неповних сімей - 3 (3 діт.); матерів-одиночок – 10 сімей (10 дітей).

   У гуртках та секціях, що працюють в НВК у цьому навчальному році, було задіяно 23 учні пільгового контингенту.

  Контролювалося забезпечення дітей пільгових категорій харчуванням згідно з вимогами чинного законодавства. На кінець 2020-2021 н. р. безкоштовно харчувалися - 2 учні пільгових категорій 1-4 класів, 8 учнів – 5-11 класів.

   Протягом навчального року здійснювався щоденний підвіз учнів (58 діт.) та вихованців ДНЗ (11 діт.) до НВК з с.Дзеркалька, с. Сулими, с. Авраменкове, с.Володимирівка,с. Хрещатик,с. Косарівщина.

ВИХОВНА ТА ПОЗАКЛАСНА РОБОТА

   Здійснення виховного процесу у школі регламентують нормативно-правові та законодавчі документи: Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Програма «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затверджена наказом МОНУ від 31.10.2011 № 1243, «Концепції національно- патріотичного виховання».  

 Педагогічний колектив працює над застосуванням системного підходу до організації виховної  діяльності. Зміст системи виховання у школі спрямований на формування в дітей особистісних рис громадянина України, які вимагають розвивати в собі національну самосвідомість,  розвинену духовність, моральну,  художньо-естетичну, правову, трудову, фізичну культуру, індивідуальні здібності й талант.

           Поставлені завдання у виховній роботі відповідають методичній темі «Створення оптимальних умов для творчого розвитку особистості  учня та вчителя шляхом запровадження сучасних особистісно-орієнтованих виховних технологій».

Основними завданнями виховної роботи були:

- гуманізація виховного процесу, що виражається у створенні умов для всебічного розвитку особистості;

- національно-патріотичне виховання;

- підтримка та укріплення шкільних традицій.

Значна увага приділялась формуванню системи цінностей: ціннісного ставлення до суспільства і держави, людей, природи і мистецтва, праці, до себе.

      Пріоритети надавалися й попередженню дитячого травматизму, профілактиці правопорушень, злочинності, алкоголізму, наркоманії, тютюнопалінню. Позитивним результатом роботи є те, що на внутрішкільному  обліку та на  обліку у ВКМСД учні  нашої школи не перебувають.

Плануванням охоплені всі напрями виховної роботи. При цьому вирішуємо такі завдання: розвиток індивідуальної творчої особистості, формування патріотичних почуттів, утвердження національної гідності, виховання та розвиток потреб здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів.  Виховання молодого покоління – це не лише система цілеспрямованого й планомірного формування світогляду, ціннісних орієнтацій, почуттів, волі й характеру молоді, але й адаптація її в соціальному середовищі.

Низка різноманітних виховних заходів була націлена саме на те, щоб викликати в дітей почуття радості, захоплення, подиву, виховувати в них естетичні смаки, розкривати нові таланти .

      Педагогічний колектив сприяє розвитку  діяльності  учнівського  самоврядування.  Протягом  2019/2020 навчального року у    школі учнівське  самоврядування  було  представлене  учнівською  Радою, чітка структура  і  зміст  якої  відповідає  формі державного устрою. Активною, ініціативною  та  творчою  у  процесі   організації  колективних  творчих  справ виявила себе  лідер - учнівський  президент  Кривогуз Яна  (9  клас). Учнівська  Рада   працювала  згідно  з планом  роботи  школи.

Питання стану  виховного процесу розглядались на нарадах при директору, педагогічній раді, батьківських зборах та методичному об’єднанні класних керівників.

 Педагогічний колектив школи продовжує роботу з удосконалення системи виховної роботи в учнівських колективах класів, учнівською молоддю в цілому.  

У 2020/2021 навчальному році необхідно:        

- продовжити  працювати  у  напрямку  пошуку нових  форм та  методів активізації роботи  учнівського  самоврядування;

- пріоритетним   методом  організації колективу вважати  методику колективних творчих  справ (методика  Іванова);

-  вивчати  досвід громадських  організацій України;

- відновити випуск  шкільних тематичних стінгазет, у  яких  висвітлювати роботу учнівського самоврядування;

- класним  керівникам приділяти  більше уваги  участі учнів  класу у шкільному  житті, адже  роль  і  авторитет класного  керівника у згуртуванні  школярів навколо  колективної  творчої  діяльності важко  переоцінити.

Учні  НВК - активні учасники усіх районних заходів відділу освіти.

   Протягом навчального року надавалася підтримка обдарованим дітям у НВК, їх творчому, інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку. До банку обдарованих дітей були включені учні 1-11 класів (20діт.), які залучалися до участі у різних етапах дитячих та молодіжних турнірів, олімпіад, конкурсів, акцій, виставок творчих робіт:

 

1. Районний етап обласного конкурсу дитячого малюнку «Я люблю свій рідний край. Ми майбутнє твоє Україно!»

Щербань Владислав - Ӏ місце (м. Ромни), ӀӀ місце (м. Суми)

Дудка Валерія - ӀӀ місце

Клименко Діана - Ӏ місце

Притика Ганна - Ӏ місце

2. Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». Номінація : різдвяний янгол, народна іграшка

Щербань Владислав - ӀӀ місце

  3. Районний етап Всеукраїнського Конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

Дудка Валерія - Ӏ місце (м. Ромни), Ӏ місце (м. Суми)

Костюченко Аліна - ӀӀ місце

4. Вернісаж дитячих творчих робіт «Позашкільний заклад моєї мрії»

Дудка Валерія - Ӏ місце

Клименко Діана - Ӏ місце

Костюченко Аліна - Ӏ місце

5.Районний етап XӀӀӀ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелики – німий шедевр»

Дудка Валерія - Ӏ місце (малюнок)

Клименко Діана - Ӏ місце (малюнок)

Костюченко Аліна - Ӏ місце (екологічна сумка)

 

   Переможці нагороджені грамотами та дипломами різних рівнів.

 Фінансово-господарська діяльність

Найважливішою справою керівника є створення належних умов, забезпечення світлового, температурного режиму, санітарного стану, зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази, тому ці питання знаходяться на особистому контролі.