Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми проблемами

ЗАКОН УКРАЇНИ   «ПРО ОСВІТУ»

від 05.09.2017 року №2145-VІІІ  набрав чинності  з 28.09.2017 року

Стаття 19. Освітаосіб з особливимиосвітніми потребами

1.Органи державної влади та органи місцевого самоврядування створюютьумови для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними освіти на всіх рівнях освіти з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів.

2. Держава забезпечує підготовку фахівців для роботи з особами з особливими освітніми потребами на всіх рівнях освіти.

3. Особам з особливими освітніми потребами освіта надається на рівні з іншими особами, у тому числі шляхом створення належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.

4. Для навчання, професійної підготовки або перепідготовки осіб з особливими освітніми потребами застосовуються види та форми здобуття освіти, що враховують їхні потреби та індивідуальні можливості.

5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та заклади освіти створюють умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами шляхом забезпечення розумного пристосування та універсального дизайну.

6. Навчання та виховання осіб з особливими освітніми потребами, зокрема тими, що спричинені порушенням розвитку та інвалідністю, у закладах дошкільної, позашкільної та середньої освіти здійснюються за рахунок коштів освітніх субвенцій, державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі з урахуванням потреб дитини, визначених в індивідуальній програмі розвитку.

7. Зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

8. Категорії осіб з особливими освітніми потребами визначаються актами Кабінету Міністрів України.

Стаття 20.  Інклюзивне навчання

1. Закладиосвітиза потреби утворюютьінклюзивніта/абоспеціальнігрупи і класи для навчанняосіб з особливимиосвітніми потребами. Уразізвернення особи з особливимиосвітніми потребами абоїїбатьківтакагрупаабо клас утворюється в обов’язковому порядку.

2. Закладиосвітизіспеціальними та інклюзивнимигрупами і класамистворюютьумови для навчанняосіб з особливимиосвітніми потребами відповідно до індивідуальноїпрограмирозвитку та з урахуваннямїхніхіндивідуальних потреб і можливостей.

3. Особи з порушеннямифізичного, психічного, інтелектуальногорозвитку і сенсорнимипорушеннямизабезпечуютьсяу закладах освітидопоміжнимизасобами для навчання.

4. Особам з особливимиосвітніми потребами надаютьсяпсихолого-педагогічні та корекційно-розвитковіпослуги у порядку, визначеномуцентральним органом виконавчоївлади у сферіосвіти і науки.

Психолого-педагогічніпослуги – це комплексна система заходів з організаціїосвітньогопроцесу та розвитку особи з особливимиосвітніми потребами, що передбаченііндивідуальноюпрограмоюрозвитку та надаютьсяпедагогічнимипрацівникамизакладівосвіти, реабілітаційнихустановсистемиохорониздоров’я, соціальногозахисту, фахівцямиінклюзивно-ресурсного центру.

Корекційно-розвитковіпослуги (допомога) – це комплексна система заходівсупроводження особи з особливимиосвітніми потребами у процесінавчання, що спрямовані на корекціюпорушень шляхом розвиткуособистості, їїпізнавальноїдіяльності, емоційно-вольовоїсфери та мовлення.

5. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування утворюють інклюзивно-ресурсні центри з метою забезпечення реалізації права на освіту та психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.

Психолого-педагогічний супровід – це комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку дитини, передбачена індивідуальною програмою розвитку.

6. Будівлі, споруди і приміщення закладів освітиповинні відповідати вимогам доступності згідно з державними будівельними нормами і стандартами.

7. Проектування, будівництво та реконструкція будівель, споруд, приміщень закладів освіти здійснюються з урахуванням принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування.

У планах ліцею працювати над створенням комплексних умов для дітей з освітніми потребами.

На даний час належних умов немає.